Aleksandra Sewerynik
Prawnik
tel. (+48 22) 299 60 70
aleksandra.sewerynik@hwplegal.pl

 

dr Damian Flisak


dr Damian Flisak
Of counsel
tel. (+48 22) 299 60 70
damian.flisak@hwplegal.pl

 
 

 

Damian Flisak

Radca prawny, członek warszawskiej OIRP od 2011 roku.

Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w renomowanych kancelariach prawnych: Gessel (2006 – 2008) oraz Wardyński i Wspólnicy (2008 – 2013), jak i na stanowiskach: dyrektora w EADS-PZL Warszawa-Okęcie (2005 - 2006) i zastępcy dyrektora departamentu prawnego Poczty Polskiej S.A. (2013 – 2016).

Damian specjalizuje się w doradztwie prawnym z zakresu szeroko pojętego prawa własności intelektualnej: prawa własności przemysłowej, prawa prasowego, nieuczciwej konkurencji, naruszeń dóbr osobistych, prawa mediów, domen internetowych czy ochrony danych osobowych. Jego głównym przedmiotem zainteresowania jest prawo autorskie.  

Jest doktorem nauk prawnych Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium, był stypendystą Instytutu Maxa Plancka Innowacyjności oraz Ochrony Uczciwej Konkurencji z siedzibą w Monachium. Damian pełni funkcję sędziego w Sądzie ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT).

 

Autor licznych publikacji, w tym dwóch monografii z zakresu prawa autorskiego oraz komentarza do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (jako redaktor oraz współautor).  Uczestniczy w tworzeniu doktryny prawa autorskiego także poprzez liczne wystąpienia publiczne na konferencjach i warsztatach. Członek International Association for the Advancement of Teaching and Research in Intellectual Property (ATRIP).

Posługuje się biegle językiem angielskim, hiszpański oraz niemieckim. Jest tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego oraz współautorem największego na polskim rynku słownika polska-niemieckiego (Wydawnictwo PONS).

Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w ramach podyplomowych studiów Nowoczesnych Technologii.