Małgorzata Wach-Pawliczak


Małgorzata Wach-Pawliczak
Prawnik
tel. (+48 22) 299 60 70
malgorzata.wach-pawliczak@hwplegal.pl


Agata Gaweł
Kierownik biura kancelarii
tel. (+48 22) 299 60 70
warsaw@hwplegal.pl

 

Michał Terlecki
Prawnik
tel. (+48 22) 299 60 70
michal.terlecki@hwplegal.pl

 
 

 

Małgorzata Wach-Pawliczak

Doktorantka w Katedrze Prawa Handlowego Instytutu Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w znanych warszawskich kancelariach prawnych, m.in. Wodzicka, Oplaski, Szmagalska s.p., Furtek i Wspólnicy s.k., a także w Departamencie Prawnym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ukończyła również certyfikowane szkolenie z zakresu mediacji organizowane przez Centrum Mediacji Partners Polska.

Małgorzata specjalizuje się w prawie spółek handlowych i w postępowaniach arbitrażowych. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także prawo cywilne i sportowe, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony wizerunku sportowca.

 

Posiada 6-letnie doświadczenie dydaktyczne jako wykładowca. Małgorzata prowadziła ćwiczenia z prawa handlowego na Wydziale Prawa i Administracji oraz konwersatorium z prawa handlowego w Centrum Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego UW. Prowadzi również szkolenia zawodowe oraz kursy. Małgorzata jest autorką licznych artykułów naukowych z zakresu prawa handlowego, postępowania arbitrażowego i prawa cywilnego.

Laureatka Nagrody Dziekana dla najlepszego absolwenta w 2009 r. Pod kierunkiem Prof. Katarzyny Bilewskiej przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą instytucji wyłączenia wspólnika ze spółki z o.o.

Biegle włada językiem angielskim.