Daniel Hasik
Partner
tel. (+48) 603 787 757
daniel.hasik@hwplegal.pl

Eric Rheims

Eric Rheims
Partner
tel. (+48) 609 108 763
eric.rheims@hwplegal.pl

   

Anna Kruszewska
Partner
tel. (+48) 601 310 843
anna.kruszewska@hwplegal.pl

 

Eric Rheims

Radca prawny oraz członek poznańskiej OIRP (uprawnienia radcy prawnego od 2009 r.).                                                             

Posiada ponad jedenastoletnie doświadczenie, zdobyte w wiodących międzynarodowych oraz krajowych kancelariach prawnych. Pracował w kancelarii Sołtysiński, Kawecki i Szlęzak (2004-2011), Wardyński i Wspólnicy (2011-2012) oraz CMS Cameron McKenna (2012-2014).

Jego doświadczenie obejmuje doradztwo z zakresu ochrony i dochodzenia praw własności intelektualnej, w sprawach dotyczących znaków towarowych, patentów, wzorów przemysłowych, praw autorskich oraz aktów nieuczciwej konkurencji, jak również zagadnień związanych z ochroną dóbr osobistych. Regularnie doradza klientom również w zakresie prawa reklamy. 

Eric doradza zwłaszcza klientom z branży dóbr luksusowych oraz rynku farmaceutycznego. Przygotowuje i wdraża dla klientów strategie ochrony praw własności intelektualnej. Eric specjalizuje się w wykrywaniu struktur przestępczości zorganizowanej związanej z naruszeniami praw własności przemysłowej, śledztwach, identyfikacji majątku oraz zabezpieczania zysków pochodzących z tych przestępstw. 

 

Współautor kilku publikacji w krajowych i międzynarodowych mediach, głównie w zakresie zwalczania obrotu podrabianymi towarami, reklamy i ochrony wizerunku. Eric jest także współautorem książki na temat cywilnych i handlowych sporów sądowych opublikowanej w 2011 roku. 

Eric Rheims został wytypowany w międzynarodowym rankingu WTR1000 i Legal 500 (2016), jako wiodący profesjonalista na świecie w ochronie znaków towarowych) za dawanie „świetnych porad” oraz bycie „najlepszym doradcą od egzekucji w regionie”, a także „niesamowicie zmotywowanym”, który „sprawia, że czujesz się jakbyś był jego jedynym klientem”. 

Eric jest rodowitym użytkownikiem języka polskiego i francuskiego. Mówi również biegle po angielsku i hiszpańsku.