2015-02-11   „Cieszę się, że zostałam w kraju” – wywiad z Anną Kruszewską dla dziennika Rzeczpospolita

11 lutego 2015 r. Anna Kruszewska, partner w kancelarii Hasik, Wiński i Partnerzy, udzieliła wywiadu portalowi dziennika Rzeczpospolita Rp.pl na temat przebiegu swojej kariery oraz fascynacji ochroną dóbr osobistych.

Anna Kruszewska rozpoczęła swoją przygodę z prawem mediów od studiów na Cardiff University w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do kraju oraz napisaniu pracy magisterskiej o prawie do prywatności osób publicznych, dostała pracę w kancelarii specjalizującej się w ochronie dóbr osobistych osób znanych, gdzie miała okazję wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce, reprezentując osoby takie jak Weronika Rosati czy członkowie rodziny Kapuścińskich.

Miała również okazję odbyć staż w prestiżowej brytyjskiej kancelarii, gdzie lista klientów zaczynała się od Angeliny Jolie. „Ten staż pokazał mi, czym chciałabym zajmować się w Polsce” – wspomina w wywiadzie.

Po przeniesieniu do kancelarii Hasik, Wiński i Partnerzy Anna planuje poszerzyć swoją praktykę również o obsługę osób prominentnych.

Na pytanie, czy jej praca jest dobrym sposobem na życie, odpowiada bez wahania: „Zdecydowanie tak. Bardzo długo i konsekwentnie budowałam moją karierę, krok po kroku realizując kolejne podpunkty planu.”

Młodym adeptom zawodu Anna radzi: „Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, co sam chce robić. Moje spostrzeżenie jest jednak takie, że rynek dla prawników budują nowe technologie. Ta rzeczywistość ciągle się zmienia, więc moim zdaniem będzie zapotrzebowanie na prawników, którzy za nią nadążają.”

Cały wywiad dostępny jest pod adresem: www.archiwum.rp.pl/artykul/1268141-Ciesze-sie--ze-zostalam-w-kraju.html.