2014-10-17   Jak walczyć z hejterami na portalach społecznościowych – Daniel Hasik dla Programu Trzeciego Polskiego Radia

Obraźliwe komentarze, wykradanie zdjęć czy podszywanie się pod inne osoby – to tylko kilka sposobów w jakie tzw. hejterzy dręczą swoje ofiary. Daniel Hasik, partner w kancelarii Hasik, Wiński i Partnerzy, wyjaśniał dla Programu Trzeciego Polskiego Radia, jakie środki są dostępne w walce z takim zachowaniem.

Daniel Hasik zaznaczył, że zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, musimy zastanowić się na tym, jaki efekt chcemy osiągnąć, „czy chcemy dochodzić sprawiedliwości na tyle, aby sprawa trafiła do sądu i przechodzić przez często długą ścieżkę procedury sądowej, czy też zależy nam, żeby dany komentarz został usunięty”. Daniel Hasik wyjaśnił, że, jeśli  zależy nam wyłącznie na usunięciu obraźliwego wpisu, wystarczy skontaktować się z administratorem danego portalu i poinformować, że nasze dobre imię i dobra osobiste zostały naruszone. „Jeśli nasze roszczenie jest uzasadnione, administrator powinien taki wpis usunąć, ponieważ leży to w jego interesie” – powiedział.